Forum QGIS

Pełna wersja: Problem z łączeniem tabeli atrybutów dwóch warst
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzien Dobry,
Mam następujący problem: próbuję połączyć atrybuty dwóch warstw wektorwych: 1. warstwa to warstwa poligownowa, zaś 2. warstwa, to warstwa liniowa (drogi). W tej drugiej warstwie. w tabeli atrybutow wstawiłem sobie kolumnę, w której QGIS policzył długość linii w poligonach pierwszej warstwy. Następnie postanowiłem połączyć atrybuty tabel tych dwóch warstw (poprzez pole z ID). I tutaj pojawił się problem. Program łączy tabele, ale w kolumnie, w której miałem policzoną geometrie - długość linii (drog) - zostały wstawione jakies nowe wartosci, odpowiadajace ID. Probowałem juz wszystkiego i poddaję się. Dodam tylko, ze we wcześniejszej wersji QGISa (1.7), czesto wykonywałem takie operacje i wszystko działało jak należy. Teraz uzywam wersji 2.0. Czy to możliwe, zeby był tam aż taki "bug"?
Pozdrawiam
Piotrek
A mógłbyś podesłać mi na info małpiszon borysjurgiel pe-el przykładowe dane (np. kilka rekordów)? Na dniach wychodzi QGIS 2.2, jeśli faktycznie jest taki bug, to zdążę poprawić. Ino żwawo Smile