Forum QGIS

Pełna wersja: Dostepność danych dla Polski
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

czy sa dostepne metadane, w jakiejkolwiek formie najlepiej juz gis`owej dotyczace:
1. rodzaju pokrycia terenu:
- tereny lesne (oznaczone lasy z topo)
- obszary zuurbanizowane (czyli tam gdzie zabudowania)

2. rodzaju terenow zuurbanizowanych
- mieszkalnictwo
- uslugi
- fabryki
- itd.

3. dane wysokosciowe uwzgledniajace nie tylko teeren ale budownictwo, bo model terenu jak sama nazwa wskazuje daje informacje o rzednych terenu a iinteresowalby mnie tez jaka jest rzedna np. dachu danego obiektu bytowo-gospodarczego.


za pomoc bede wdzieczny :-)

Pozdrawiam!
Pokrycie terenu możesz uzyskać z projektu CORINE Land Cover. Dane pochodzą chyba z 2006 r. i można je ściągnąć w wersji SHP. Odsyłam do artykułu.

Co do punktu 3 to raczej ciężko o takie informacje, możesz poszukać na miejskich portalach SIP, ale osobiście nie spotkałem się z możliwością uzyskania takich danych.
(27-04-2010, 18:15)p0cisk napisał(a): [ -> ]Pokrycie terenu możesz uzyskać z projektu CORINE Land Cover. Dane pochodzą chyba z 2006 r. i można je ściągnąć w wersji SHP. Odsyłam do artykułu.

Co do punktu 3 to raczej ciężko o takie informacje, możesz poszukać na miejskich portalach SIP, ale osobiście nie spotkałem się z możliwością uzyskania takich danych.


dziekuje za pomoc.
a czy jest cos dokladniejszego? 30x30m siatka jest troche spora jak dla mnie, to co mi zapronowales idealnie sie nadaje tylko zeby rozdzielczosc byla wieksza.

pkt.3. faktycznie jest oryginalny ale gdzies ktos musi miec takie info.
Zależ w jakiej skali (a raczej poziomie dokładności) danych oczekujesz... Dla tereny całej Polski licz sie z tym, że darmowe dane będą ogólne (jak wspomniany CORINE), a dokładne bardzo drogie (wszystko znajdziesz w Vmap l. 2).

1) Sprawdź BDO (płatne) w skali 1:250 000
Darmowym odpowiednikiem jest CORINE (odpowiednikiem dla lasów i zabudowań) - ich zawartośc informacyjna nie jest taka sama.

2) CORINE coś tam wyróżnia wsród terenów zurbanizowanych. Te dane kupisz z Vmap l. 2 - wojsko wie wszystko o fabrykachSmile

3) ASTER DEM dane upublicznione rok temu. DEM uwzględniający pokrycie terenu. rozdzielczość 30m