Forum QGIS

Pełna wersja: analiza przestrzenna - odsetek danych atrybutów w poligonie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej!
Jak poradzić sobie z takim zadaniem?
Otóż:
mam shp budynki i ustalenia mpzp i w każdym poligonie MN mam wyznaczyć procentowy udział cech budynku: np. ile w danej MN jest stromych dachów? ile jest domów z cegieł itd...
gdyby byłaby to kwestia powierzchni - wiedziałabym, ale tu chodzi o atrybuty tekstowe (stromy, płaski, żółty, ceglany)

złączyłam shpy po lokalizacji, wydobyłam centroidy budynków więc mam ilość domów w każdej strefie

owszem, można po klasyfikacji w stylu warstwy przedstawić rozmieszczenie danych cech i w drzewie warstw pokazuje ilość obiektów ale nie zapisuje się to do tabeli atrybutów, prawda?

mam zrobić analizy dla kilkunastu gmin więc jest sporo tych stref przeznaczenia mpzp - czy jest jakiś dosyć szybki sposób na policzenie tych % danej cechy w danej strefie MN

dzięki wielkie za jakiekolwiek wskazówkiSmile
Użyłbym "Wektor-narzędzia geoprocesingu-iloczyn" i do budynków dopisał nr strefy. Dzięki temu możesz policzyć odpowiednie cechy budynków w każdej strefie używając kalkulatora pól albo "Group stats". Pozostanie tylko porównać do ilości budynków w strefie i masz % udział.