22-10-2014, 16:03
Witam,
Obecnie zacząłem bawić się w analizę danych w QGIS. Napotkałem jednakże problem, którego nie jestem w stanie sam przeskoczyć. Wdzięczny byłbym za pomoc.
Ściągnąłem sobie z OpenStreetMap mapy okolic Legionowa. Wydzieliłem z nich warstwę z punktami obrazującymi przystanki autobusów. Następnie zapisałem tą warstwę jako oddzielny plik w systemie odniesień przestrzennych EPSG 2180.
Teraz chciałbym stworzyć macierz odległości z odległością pomiędzy przystankami w metrach lub kilometrach. Tymczasem w pliku z tabelą mam wyniki w stopniach (tak przypuszczam, gdyż są to wielkości rzędu 0.00744037410081).
Co mam zrobić, żeby w wynikowym pliku csv odległości były w metrach. Czy ustawienie systemu odniesień przestrzennych warstwy na EPSG 2180 nie powinno tego zagwarantować? Próbowałem dodatkowo włączać i wyłączać opcje 'on the fly' CRS transformation, ale nic nie pomagało.
Co więcej miarka odległości w oknie mapy wskazuje mi odległości w cm?
Jeżeli jest to nie możliwe, to czy istnieje prosty wzór dzięki, któremu w excelu mógłbym przeliczyć te odległości na metry?
Jeżeli ktoś by potrzebował zerknąć okiem na dane, to wrzuciłem je na mojego dropboxa:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/1104...2180_2.zip
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
Obecnie zacząłem bawić się w analizę danych w QGIS. Napotkałem jednakże problem, którego nie jestem w stanie sam przeskoczyć. Wdzięczny byłbym za pomoc.
Ściągnąłem sobie z OpenStreetMap mapy okolic Legionowa. Wydzieliłem z nich warstwę z punktami obrazującymi przystanki autobusów. Następnie zapisałem tą warstwę jako oddzielny plik w systemie odniesień przestrzennych EPSG 2180.
Teraz chciałbym stworzyć macierz odległości z odległością pomiędzy przystankami w metrach lub kilometrach. Tymczasem w pliku z tabelą mam wyniki w stopniach (tak przypuszczam, gdyż są to wielkości rzędu 0.00744037410081).
Co mam zrobić, żeby w wynikowym pliku csv odległości były w metrach. Czy ustawienie systemu odniesień przestrzennych warstwy na EPSG 2180 nie powinno tego zagwarantować? Próbowałem dodatkowo włączać i wyłączać opcje 'on the fly' CRS transformation, ale nic nie pomagało.
Co więcej miarka odległości w oknie mapy wskazuje mi odległości w cm?
Jeżeli jest to nie możliwe, to czy istnieje prosty wzór dzięki, któremu w excelu mógłbym przeliczyć te odległości na metry?
Jeżeli ktoś by potrzebował zerknąć okiem na dane, to wrzuciłem je na mojego dropboxa:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/1104...2180_2.zip
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.