24-10-2014, 09:01
Witam
mam program qgis, wgrałem do niego wtyczkę "OpenLayers plugin" i dodałem z niej mapę googla. Nie wiem czemu system pokazuje na niej niepoprawną odległość w narzędziu pomiar odległości (np. półwysep Helski ma według niej około 58km [załącznik, mapa11.jpg] a z tego co wyczytałem, to ma w rzeczywistości jakieś 34km). Podobnie jak generuję siatkę np. przez "Narzędzia badawcze -> siatka wektorowa" i wpisuję w parametrach wartość 1000, to miarka pokazuje, że jedno pole siatki ma boki o długości 1km a w rzeczywistości jest o wiele mniej. Mapa ma układ współrzędnych EPSG: 3857, program qgis w "Opcje -> Układ współrzędnych" ma wpisane również EPSG: 3857, wygenerowana siatka podobnie.
Jak ustawić, żeby było dobrze, muszę mieć siatkę o pulu dokładnie 1km2.
mam program qgis, wgrałem do niego wtyczkę "OpenLayers plugin" i dodałem z niej mapę googla. Nie wiem czemu system pokazuje na niej niepoprawną odległość w narzędziu pomiar odległości (np. półwysep Helski ma według niej około 58km [załącznik, mapa11.jpg] a z tego co wyczytałem, to ma w rzeczywistości jakieś 34km). Podobnie jak generuję siatkę np. przez "Narzędzia badawcze -> siatka wektorowa" i wpisuję w parametrach wartość 1000, to miarka pokazuje, że jedno pole siatki ma boki o długości 1km a w rzeczywistości jest o wiele mniej. Mapa ma układ współrzędnych EPSG: 3857, program qgis w "Opcje -> Układ współrzędnych" ma wpisane również EPSG: 3857, wygenerowana siatka podobnie.
Jak ustawić, żeby było dobrze, muszę mieć siatkę o pulu dokładnie 1km2.