Forum QGIS

Pełna wersja: te same atrybuty w różnych warstwach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Stworzyłem kilka warstw wektorowych (poligony).
Połączyłem te warstwy w grupę.
Przy dodaniu atrybutu do jednej warstwy pojawia się on we wszystkich pozostałych warstwach.
Dodam, że warstwy zostały zapisane w jednym katalogu.
Zapisując warstwy w różnych katalogach problem ten nie występuje.
Chciałbym móc zapisać te warstwy w jednym katalogu.


Proszę o radę.
pozdrawiam
"Połączyłem te warstwy w grupę."

W sensie, że w przeglądzie warstw wrzuciłeś je do grupy?

"Przy dodaniu atrybutu do jednej warstwy pojawia się on we wszystkich pozostałych warstwach."

Chcesz powiedzieć, że mając kilka warstw w grupie, to jak dodajesz atrybuty do tabeli w edytowalnej warstwie, to zmienia się to we wszystkich warstwach? Jakim cudem?
(13-11-2014, 16:08)martel napisał(a): [ -> ]"Połączyłem te warstwy w grupę."

W sensie, że w przeglądzie warstw wrzuciłeś je do grupy?

"Przy dodaniu atrybutu do jednej warstwy pojawia się on we wszystkich pozostałych warstwach."

Chcesz powiedzieć, że mając kilka warstw w grupie, to jak dodajesz atrybuty do tabeli w edytowalnej warstwie, to zmienia się to we wszystkich warstwach? Jakim cudem?


Tak w przeglądarce wrzuciłem do jednej grupy.

Gdy dodaję obiekty do jednej warstwy to pojawiają się w pozostałych warstwach w tabeli atrybutów (wcześniej nieprecyzyjnie to zapisałem)

(13-11-2014, 16:18)phacops napisał(a): [ -> ]
(13-11-2014, 16:08)martel napisał(a): [ -> ]"Połączyłem te warstwy w grupę."

W sensie, że w przeglądzie warstw wrzuciłeś je do grupy?

"Przy dodaniu atrybutu do jednej warstwy pojawia się on we wszystkich pozostałych warstwach."

Chcesz powiedzieć, że mając kilka warstw w grupie, to jak dodajesz atrybuty do tabeli w edytowalnej warstwie, to zmienia się to we wszystkich warstwach? Jakim cudem?


Tak w przeglądarce wrzuciłem do jednej grupy.

Gdy dodaję obiekty do jednej warstwy to pojawiają się w pozostałych warstwach w tabeli atrybutów (wcześniej nieprecyzyjnie to zapisałem)

Nie pomogło wyłączenie warstwy z danej grupy w przeglądzie warstw. Dopiero zapisanie warstw na dysku w oddzielnych katalogach dało oczekiwany skutek.
To jest niemożliwe. Próbowałem to odtworzyć i dodając obiekt do edytowanej warstwy nic się nie zmienia w pozostałych warstwach będących w grupie (i w tym samym folderze), zresztą nie ma prawa się nic zmienić jak warstwa nie jest włączona do edycji.