25-11-2014, 11:36
Witam.
Otrzymałem ostatnio rastry z georeferencją w formacie .hmr (Bentley Microstation). Pliki nawet wczytują się w QGIS, problem w tym, że są to dane geodezyjne i mają odwrócony X z Y, powstaje odbicie lustrzane odwrócone do góry nogami. O ile przy wektorach nie ma problemu z ich zamianą, o tyle nie znalazłem jeszcze sposobu na ich transformację dla rastra (o ile takowa istnieje?).
Spotkał się może ktoś z takim problemem i znalazł sposób na przerobienie tego w QGIS, GRASS itp?
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
Otrzymałem ostatnio rastry z georeferencją w formacie .hmr (Bentley Microstation). Pliki nawet wczytują się w QGIS, problem w tym, że są to dane geodezyjne i mają odwrócony X z Y, powstaje odbicie lustrzane odwrócone do góry nogami. O ile przy wektorach nie ma problemu z ich zamianą, o tyle nie znalazłem jeszcze sposobu na ich transformację dla rastra (o ile takowa istnieje?).
Spotkał się może ktoś z takim problemem i znalazł sposób na przerobienie tego w QGIS, GRASS itp?
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.