02-03-2015, 16:09
Witam,
mam nastepujący problem. Posiadam w excelu bazę danych, której jednym z elementów sa współrzędne z róznych GPS'ow. |Potrzebuje je wyeksportować do warstwy wektorowej.
Przeliczyłem współrzędne z formatu stopnie, minuty, sekundy na format dziesiętny np.
Wczytuje warstwe textową i punkty lądują gdzieś poza terenami Polski- zamianawspółrzędnych xy miejscami też nic nie pomaga.
Sprawdzam na geoprtalu miejsce i widze , że format stopnie/minuty... jest ok, a w układzie dziesiętnym wspołrzędne są zupełnie inne niz te wyliczone przez mnie. Sprawdzlaem rózne kalkulatory geograficzne i wszedzie przelicza tak jak ja mam.
Bardzo prosze o pomoc.
mam nastepujący problem. Posiadam w excelu bazę danych, której jednym z elementów sa współrzędne z róznych GPS'ow. |Potrzebuje je wyeksportować do warstwy wektorowej.
Przeliczyłem współrzędne z formatu stopnie, minuty, sekundy na format dziesiętny np.
Wczytuje warstwe textową i punkty lądują gdzieś poza terenami Polski- zamianawspółrzędnych xy miejscami też nic nie pomaga.
Sprawdzam na geoprtalu miejsce i widze , że format stopnie/minuty... jest ok, a w układzie dziesiętnym wspołrzędne są zupełnie inne niz te wyliczone przez mnie. Sprawdzlaem rózne kalkulatory geograficzne i wszedzie przelicza tak jak ja mam.
Bardzo prosze o pomoc.