Forum QGIS

Pełna wersja: etykiety
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zaczynam dopiero poznawać ten program 2.6. i mam problem z etykietami. Po wybraniu warstwy i edytowaniu jej mogę w ustawieniach wybrać jak mają etykiety wyglądać i po zapisaniu tych ustawień nie mam aktywnej ikonki "dodaj etykietę". Proszę o informację co źle robię albo co należy zrobić. I jeszcze jedno pytanie gdy wstawiam tekst to za każdym razem muszę określać jego atrybuty? Wpisując np. nazwy sołectw na gminie muszę przy każdej nazwie określać czcionkę?
Przyznam się szczerze, że nie do końca rozumiem o co chodzi Wink

Żeby etykietować, wystarczy włączyć właściwości warstwy, wybrać zakładkę "Etykiety", zaznaczyć ptaszka przy "Etykietuj tę warstwę z", wybrać z listy kolumnę, z etykietami, kliknąć OK i voila!
To jeśli chodzi o podstawę. Dodatkowo można ustawić obramowanie, tła, cienie i bardziej szczegółowe opcje związane z położeniem czy renderowaniem.
Każdy tu element będzie etykietowany takim samym stylem, więc nie trzeba "ustawiać ustawień" każdej etykiety.
Jeżeli chcesz zróżnicować etykiety, musisz dodać odpowiednie kolumny i w ustawieniach etykiet przy każdym elemencie, można wybrać pole, z jakiego chce się pobrać dane.
Witam . 
No chyba jestem w podbnym punkcie  . Nie mogę  wyświetlić etykiet w paru warstwach ( a miałem  je) coś  spi..... w ustawieniach  etykiet   lub gdzie indziej .

Widzę ,  że nic mi się nie wyświetla w polu próbka tekstu .  No i etykiet niet ....

[attachment=630]
To proponuję zacząć od początku - usunąć warstwę, dodać, i do boju