Forum QGIS

Pełna wersja: masowe łączenie sąsiednich poligonów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.

Męczę się z próbą połączenia stykających się ze sobą poligonów. Wiem, jak to zrobić ręcznie, ewentualnie wg tego samego atrybutu, ale mam mały bałagan (poligony zachodzą na siebie), a baza jest b. duża i chciałbym to uporządkować łącząc sąsiednie poligony w jeden. Nie nie chcę jednocześnie, by wszystkie poligony w bazie (również te oddalone od siebie) połączyły się.

pozdrawiam
W sumie ciekawy problem... Próbowałem znaleźć jakieś rozwiązanie (Kontrola topologii, minibufory, zapytania przestrzenne), ale tak średnio mi wyszło Smile
Myślę, że można mimo wszystko ręcznie obrysować kolejne grupy poligonów, nadać im pewne wartości i potem połączyć wg atrybutu..

Jakby ktoś miał jakiś pomysł, rozwiązanie to też jestem ciekawy, jak to można rozwiązać Smile
Rozwiązania prostego nie znalazłem. Ręczne łączenie nie wchodzi w grę, bo baza jest zbyt duża. Radzę sobie tak, że robię najpierw agregację, a później rozbijam powstały obiekt jednoczęściowy na wieloczęściowe. Działa. Tylko trwa kilka godzin.
(09-04-2015, 18:23)maciejka napisał(a): [ -> ]Rozwiązania prostego nie znalazłem. Ręczne łączenie nie wchodzi w grę, bo baza jest zbyt duża. Radzę sobie tak, że robię najpierw agregację, a później rozbijam powstały obiekt jednoczęściowy na wieloczęściowe. Działa. Tylko trwa kilka godzin.

Także chciałbym się dowiedzieć jak połączyć poligony stykające się ze sobą aby móc wybrać enklawy, dlatego chciałbym się zapytać jakim narzędziem jest robiona agregacja skoro nie ma wspólnego atrybutu łączącego sąsiadujące poligony ?