Forum QGIS

Pełna wersja: parametry graficzne stylu linii- rozmieszczenie znaczników
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
serwus

Czy ktoś mógłby pomóc w ustawieniu (w stylu symboli) znaczników na liniach do obiektów do mapy InO?

O co chodzi:
a) Symbol sieci napowietrznej: jest cienka linia osi przewodu i na niej chcę rozmieścić znaczniki (strzałki). Chciałbym je dawać w określonej (w mm lub m) odległości od słupów (miejsc załamania linii), oczywiście w osi przewodu, ALE wykluczając ostatnie punkty węzłowe (oba końce linii). Nie umiem 'zakodować' wyłączenia tych krańcowych punktów.
b) Symbol małego muru: chciałbym w połowie długości segmentu (czyli między punktami węzłowymi) umieścić znacznik, dodając warunek "jeśli krótszy niż X mm to nie dodawaj znacznika".
c) Symbol trasy biegu: potrzebuję zwykłą linię, którą przerwę w miejscu punktu węzłowego (na wszystkich pośrednich i końcowych) tworząc dziurę o określonym w mm rozmiarze. Czyli linia przerwana w węzłach. Jak stworzyć "dziurę"..?

Mogę to wszystko narysować, ale chyba nawet to jest zrozumiałe..Smile

Jeszcze coś- czy 'proste symbole' da się edytować (dodać nowy)? Potrzebowałbym półokrągSmile
[attachment=280]
dodałem screena do punktu a) - nadal mi to przeszkadza..Smile
W QGIS 2.12 wygląda to tak:

a) podziel linię na odcinki tak, żeby każdy z odcinków był oddzielnym obiektem na warstwie, potem dodaj dwa oddzielne markery, tylko na pierwszym wierzchołku i tylko na ostatnim wierzchołku i ustaw odpowiednie przesunięcie względem linii
[attachment=282]

b) tak samo podziel linię, ustaw styl oparty na regułach i jako regułę ustaw długość
[attachment=283]

c) zrób bufor od punktów kontrolnych i przytnij nimi linię, na razie nic lepszego nie wymyśliłem Smile
Powinno zadziałać, chociaż kosztem pewnej pracyWink a liczę że da się to ustawić operatorami, których nie ogarniam. Dzięki!