Forum QGIS

Pełna wersja: problem w kalkulatorze pól
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Mam mały problem z analizą warstwy punktowej. Potrzebuję do warstwy dodać atrybut z wartością będącą sumą obiektów (w tej samej warstwie) o unikalnym numerze w innej kolumnie atrybutów. ( Konkretnie: mam warstwę studni, do których przypisane są numery ujęć (często jedno ujęcie składa się z kilku studni) i chciałbym dodać atrybut do każdego obiektu z ilością studni jaka wchodzi w skład jednego ujęcia.
Z góry dziękuję za pomocSmile

Łukasz
Dużo masz tych punktów? Wydaje mi się, że będziesz musiał to zrobić w części ręcznie.
Zaznaczysz sobie na mapie które studnie należą do jednego ujęcia. W kalkulatorze pól zaznacz opcję "aktualizuj istniejące pola" (wybierz kolumnę) i "aktualizuj tylko wybrane". W polu "wyrażenia" wpisz ile ich faktycznie jest i to wszystko. Wydaje mi się, że prościej się tego nie da zrobić.
Dzięki za szybką odpowiedz Smile
Może być z tym trochę ciężko bo mam ponad 1000 ujęć złożonych z ok 2000 studni Sad
Będę jakoś kombinował, jak mnie się uda coś wymyślić to napisze, chyba że ktoś wcześniej podeśle pomysł Smile
pozdrawiam
łukasz