Forum QGIS

Pełna wersja: Zasięg zgodny z godłem mapy WGS84
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Intryguje mnie, czy istnieje w QGIS możliwość wygenerowania w druku arkusza mapy o zasięgu opartym o podział WGS84, czyli np. podając godło mapy uzyskam arkusz odpowiedniego rozmiaru, w odpowiedniej skali odwzorowujący wskazany obszar...
Siemka,

A do czego jest ci to potrzebne?
A mam taki fetysz...

W każdym razie jedyne co udało mi się zrobić w temacie to taki workflow:

-tworzymy csv ze współrzędnymi wierzchołków interesującego nas arkusza (może być DMS w formacie rozdzielonym spacjami czyli: 51 22 10 )

- importujemy warstwę csv
- w druku ustawiamy skalę i rozmiar arkusza
- pozycjonujemy "na oko".

no i ten ostatni punkt mocno mnie wkurza. Serio, nie ma opcji aby arkusz w druku stworzyć na podstawie zasięgu warstwy w programie, skali i DPI. To wszystkie potrzebne klocki żeby wyliczyć rozmiar arkusza i wypozycjonować zasięg...
A funkcja Atlas? Trzeba by stworzyć z tych punktów poligony. Albo można utworzyć siatkę geograficzną (o odpowiadającym Ci rozmiarze oczka) korzystając z Narzędzi geoprocessingu. Wtedy można jakoś ponadawać godła i w Atlasie ustawić tworzenie po godle.

A zasięg oparty na danych (patrz załącznik)?
Można bezpośrednio z punktów, ale trzeba by kombinować i rozbijać na kolumny (żeby mieć 4 kolumny dla każdego oczka siatki (minX, minY, maxX, maxY))...
Ale to też rozwiązanie.