20-03-2016, 21:00
Jak w temacie.
Mam plik Excel w formacie csv, który zawiera punkty ze współrzędnymi i dodatkowymi atrybutami tych punktów.
Niektóre nagłówki poszczególnych kolumn z atrybutami mają długość przekraczającą 10 znaków.
Po zaimportowaniu tego pliku csv do QGIS-a na mapie wyświetlają mi się punkty oznaczone różnymi symbolami, w zależności od wartości określonego atrybutu (wykorzystałem styl oparty na regułach).
Co jakiś czas otrzymuję zaktualizowaną wersję pliku, więc podmieniając jedynie plik csv mogę uaktualnić w QGIS-ie warstwę.
W tabeli atrybutów wszystkie kolumny i wartości wyświetlają się prawidłowo - tak jak w pliku csv. Czasami do dalszej obróbki muszę zapisać warstwę csv do postaci shp. Niestety po zapisaniu takiej warstwy w formacie shp tytuły nagłówków kolumn w liście atrybutów ulegają skróceniu do 10-ciu znaków np.: z "NAZWA_MIEJSCOWSCI" na "NAZWA_MIEJ". W rezultacie tego na warstwie shp nie działa prawidłowo skopiowany z warstwy csv styl oparty na regułach tzn., tam gdzie nagłówek w pliku csv miał mniej niż 10 znaków reguła działa i punkt oznaczany jest innym symbolem, a tam gdzie nagłówek miał 15 znaków już nie bo reguła nie może znaleźć atrybutu o takiej nazwie.
Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić, żeby mi nie obcinało długości nagłówków podczas zapisywania warstwy zaimportowanej z pliku csv jako shp?
Mam plik Excel w formacie csv, który zawiera punkty ze współrzędnymi i dodatkowymi atrybutami tych punktów.
Niektóre nagłówki poszczególnych kolumn z atrybutami mają długość przekraczającą 10 znaków.
Po zaimportowaniu tego pliku csv do QGIS-a na mapie wyświetlają mi się punkty oznaczone różnymi symbolami, w zależności od wartości określonego atrybutu (wykorzystałem styl oparty na regułach).
Co jakiś czas otrzymuję zaktualizowaną wersję pliku, więc podmieniając jedynie plik csv mogę uaktualnić w QGIS-ie warstwę.
W tabeli atrybutów wszystkie kolumny i wartości wyświetlają się prawidłowo - tak jak w pliku csv. Czasami do dalszej obróbki muszę zapisać warstwę csv do postaci shp. Niestety po zapisaniu takiej warstwy w formacie shp tytuły nagłówków kolumn w liście atrybutów ulegają skróceniu do 10-ciu znaków np.: z "NAZWA_MIEJSCOWSCI" na "NAZWA_MIEJ". W rezultacie tego na warstwie shp nie działa prawidłowo skopiowany z warstwy csv styl oparty na regułach tzn., tam gdzie nagłówek w pliku csv miał mniej niż 10 znaków reguła działa i punkt oznaczany jest innym symbolem, a tam gdzie nagłówek miał 15 znaków już nie bo reguła nie może znaleźć atrybutu o takiej nazwie.
Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić, żeby mi nie obcinało długości nagłówków podczas zapisywania warstwy zaimportowanej z pliku csv jako shp?