Korzystam z Pisa 2.10.1 Podczas próby kadrowania (po zaznaczeniu obszaru pojawia się błąd :
"ERROR 4: "C:\Users\Operator\Desktop\G E O R E F E R E N C J A\Go³dapiwo zdj. lotnicze\Go³dapiwo".
Jest to zdjęcie lotnicze jez. Gołdapiwo.
Jak to można obejść ?
Problemem mogą być polskie znaki w nazwach plików
Mój raster to tif. Błąd tkwi w innym miejscu.
Przeniosłem plik z folderem na pulpit i zmieniłem nazwę na : folder 1968 a plik 10_1687 czyli bez polskich znaków i mam taki komunikat :
ERROR 4: `C:\Users\Operator\Desktop\G E O R E F E R E N C J A\Go³dapiwo zdj. lotnicze\Go³dapiwo 1968\10_1687.tif' does not exist in the file system,
and is not recognised as a supported dataset name.
GDALOpen failed - 4
`C:\Users\Operator\Desktop\G E O R E F E R E N C J A\Go³dapiwo zdj. lotnicze\Go³dapiwo 1968\10_1687.tif' does not exist in the file system,
and is not recognised as a supported dataset name.
Ten error 4 nie daje się wykasować nawet po kliknięciu "ołówka".
Cholera wie co to jest ?
Czy przed skadrowaniem rastru za pomocą "zasięgu" nie "maski" MUSI być on skalibrowany ?
A to: Go³dapiwo? Ta trójeczka zamiast "ł" mnie intryguje
Czasami polskie znaki w całej ścieżce katalogów mogą powodować problem.
Raster musi być skalibrowany, jeśli chcesz, żeby wycięty fragment zachował współrzędne. Jeśli raster nie będzie skalibrowany, to nie widzę możliwości podania współrzędnych zasięgu przycięcia.