29-06-2016, 09:16
Witam
Używam wersji QGIS 2.14.0 Essen
Spotkałem się z ciekawym przypadkiem, którym nie mogę sobie poradzić.
Stworzyłem projekt, w którym oprócz własnych warstw wektorowych używam warstw WMS i warstwy OSM, którą wstawiam do projektu za pomocą wtyczki Open Layers plugin.
Dla OSM ustawiłem zakres skalowy widoczności warstwy na potrzeby wydruku.
Stworzyłem wydruk, w którym wstawiłem 2 okna map.
Jedno mniejsze poglądowe (z OSM jako tło mapy) i mapą szczegółową bez OSM (patrz: zrzut ekranowy w map3_PrtSc.jpg).
Problem pojawia się, kiedy chcę to wydrukować lub wyeksportować do JPG i PDF z wykorzystaniem dostępnych narzędzi.
Rezultat widać w pliku map3.jpg. W małym oknie poglądowym warstwy są przesunięte względem warstwy OSM w kierunku północno-zachodnim.
Próbowałem już wszystkiego. Kombinowałem z układami współrzędnych poszczególnych warstw tak, żeby były takie same. Nic to nie dało.
Może ktoś umie to wyjaśnić a najlepiej zna sposób jak ten problem wyeliminować.
z góry dziękuję
Używam wersji QGIS 2.14.0 Essen
Spotkałem się z ciekawym przypadkiem, którym nie mogę sobie poradzić.
Stworzyłem projekt, w którym oprócz własnych warstw wektorowych używam warstw WMS i warstwy OSM, którą wstawiam do projektu za pomocą wtyczki Open Layers plugin.
Dla OSM ustawiłem zakres skalowy widoczności warstwy na potrzeby wydruku.
Stworzyłem wydruk, w którym wstawiłem 2 okna map.
Jedno mniejsze poglądowe (z OSM jako tło mapy) i mapą szczegółową bez OSM (patrz: zrzut ekranowy w map3_PrtSc.jpg).
Problem pojawia się, kiedy chcę to wydrukować lub wyeksportować do JPG i PDF z wykorzystaniem dostępnych narzędzi.
Rezultat widać w pliku map3.jpg. W małym oknie poglądowym warstwy są przesunięte względem warstwy OSM w kierunku północno-zachodnim.
Próbowałem już wszystkiego. Kombinowałem z układami współrzędnych poszczególnych warstw tak, żeby były takie same. Nic to nie dało.
Może ktoś umie to wyjaśnić a najlepiej zna sposób jak ten problem wyeliminować.
z góry dziękuję