25-07-2016, 18:30
Witam!
Do tej pory korzystałem ze starej wersji qgis-a w której miałem fajny plugin o nazwie "postGIS to gps"- konwertował on warstwę (punktów) do gpx z zachowaniem nazwy waypointu do pierwszej kolumny w warstwie gpx.
W nowym QGIS niestety nie ma możliwości jej (pluginu) instalacji.
Próbowałem innymi sposobami konwertować moje warstwy i niestety bezskutecznie po konwersji mam nie w tym miejscu nazwę punktu w warstwie gpx.
Dla czego mam z tym problem?
A to dla tego, że tworze mapy (poligony pól) w qgis (shp) a potem konwertuje poligony do formatu IMG (z pomocą MapEdit).
By sprawnie dojechać na pola potrzebuje mieć w "ulubionych" waypointy. Do tej pory w "starym" QGIS z wtyczką jak wyżej nie miałem problemu z konwertowaniem wyeksportowanych centroidów poligonów (shp) do gpx. Teraz niestety jest inaczej...
Ma ktoś pomysł jak zaradzić moim troskom?
Pozdrawiam!
Do tej pory korzystałem ze starej wersji qgis-a w której miałem fajny plugin o nazwie "postGIS to gps"- konwertował on warstwę (punktów) do gpx z zachowaniem nazwy waypointu do pierwszej kolumny w warstwie gpx.
W nowym QGIS niestety nie ma możliwości jej (pluginu) instalacji.
Próbowałem innymi sposobami konwertować moje warstwy i niestety bezskutecznie po konwersji mam nie w tym miejscu nazwę punktu w warstwie gpx.
Dla czego mam z tym problem?
A to dla tego, że tworze mapy (poligony pól) w qgis (shp) a potem konwertuje poligony do formatu IMG (z pomocą MapEdit).
By sprawnie dojechać na pola potrzebuje mieć w "ulubionych" waypointy. Do tej pory w "starym" QGIS z wtyczką jak wyżej nie miałem problemu z konwertowaniem wyeksportowanych centroidów poligonów (shp) do gpx. Teraz niestety jest inaczej...
Ma ktoś pomysł jak zaradzić moim troskom?
Pozdrawiam!