08-08-2016, 12:55
Witam!
Chcę nanieść na warstwę WMS punkty by zobaczyć jaki to obszar . Niestety nie mam wykształcenia z kierunku geodezji czy pokrewnych i większość czynności robię po omacku - dlatego proszę o pomoc.
Rozumiem, że będę musiał stworzyć nową warstwę (rastrową?) i jakoś wklepać punkty? Jak pogodzić rozbieżności w układzie współrzędnych?
Mam współrzędne podane w ten sposób:
17,908528 50,532783
17,906502 50,530348
17,906402 50,530229
17,905031 50,528570
17,907041 50,526862
17,909119 50,525113
17,909396 50,524881
17,909982 50,525410
itd...
Podane najpewniej w układzie współrzędnych: EPSG:4326
Adres WMS:
http://sdi.opolskie.pl/orto_aktualna/request.aspx
Układ współrzędnych: EPSG:2180
Dziękuję
ps
W ogóle jest to karkołomna robota? Czy może ujdzie?
Na biedę mogę ręcznie sprawdzać pkty, jednak chciał bym się nauczyć na przyszłość.
Chcę nanieść na warstwę WMS punkty by zobaczyć jaki to obszar . Niestety nie mam wykształcenia z kierunku geodezji czy pokrewnych i większość czynności robię po omacku - dlatego proszę o pomoc.
Rozumiem, że będę musiał stworzyć nową warstwę (rastrową?) i jakoś wklepać punkty? Jak pogodzić rozbieżności w układzie współrzędnych?
Mam współrzędne podane w ten sposób:
17,908528 50,532783
17,906502 50,530348
17,906402 50,530229
17,905031 50,528570
17,907041 50,526862
17,909119 50,525113
17,909396 50,524881
17,909982 50,525410
itd...
Podane najpewniej w układzie współrzędnych: EPSG:4326
Adres WMS:
http://sdi.opolskie.pl/orto_aktualna/request.aspx
Układ współrzędnych: EPSG:2180
Dziękuję
ps
W ogóle jest to karkołomna robota? Czy może ujdzie?
Na biedę mogę ręcznie sprawdzać pkty, jednak chciał bym się nauczyć na przyszłość.