Forum QGIS

Pełna wersja: Znikanie niektórych obiektów w poligonowej warstwie shp przy zbliżaniu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Czy może ktoś wie jaka jest przyczyna tego, że po załadowaniu warstwy poligonowej stworzonej w ArcGIS-ie do QGIS-a, przy zwiększaniu skali (zbliżaniu do warstwy) znikają niektóre obiekty tej warstwy, a tylko niektóre są widoczne? Obiekty te istnieją w tabeli atrybutów, dają się zaznaczyć. Nie mam zaznaczonego wyświetlania w zależności od skali, odznaczyłem we właściwościach warstwy oraz ustawieniach upraszczanie geometrii oraz jakość wyświetlania (pokaż linie jako mniej postrzępione kosztem wydajności wyświetlania). Będę wdzięczny, za wszelkie podpowiedzi i uwagi.
Trudno powiedzieć: czy mogłbyś przesłać tutaj (zipowany) zestaw shape'a, by go analizować..?
Spotkałem się z tym problemem. Nie wiem do końca o co chodzi, ale pomagało zapisanie pliku jako nowy shapefile... Wiem, że problemu to nie rozwiązuje, ale da się pracować Smile

Może shp ma gdzieś błędną geometrię?