Witam,
Czy ktoś spotkał i rozwiązał problem błędnego wyświetlania współrzędnych dla projektów stworzonych w starszej wersji (u mnie: Pisa 2.10.1) ?
W moim przypadku układ współrzędnych projektu mam ustawiony na 2000 zone 5 z reprojekcją w locie (EPSG:2176), zaś w oknie współrzędnych wyświetlają się współrzędne geograficzne.
Na innych projektach mam to samo ...[
attachment=324]
Spróbuj nadpisać projekt .QGS pod Essen, po czym restartuj Qgis: lepiej czy bez zmian..?
To jest feature!
Właściwości projektu (Ctrl + Shift + P) w zakładce "Ogólne" jest opcja wyświetlania jednostek współrzędnych. Tak jak na zrzucie poniżej. Tam to można przestawić
Nie z tego.
To byłoby zbyt proste ...
Od tego zacząłem szukanie rozwiązania
Nic z tego
W opcjach projektu mam wszystko ustawione jak trzeba.
W opcjach programu również (układ współrzędnych z projektu).
Problemem jest samo wyświetlanie współrzędnych WGS 84 w oknie podglądu "Współrzędne".
Otwórz plik projektu w jakimś notatniku/notepadzie/notepadzie++/itp.
Tam jest taka linijka... (zmienna <DegreeFormat> w <properties>):
Kod:
<DegreeFormat type="QString">D</DegreeFormat>
Jeśli masz "D", to zmień na "MU".
Kod:
<DegreeFormat type="QString">MU</DegreeFormat>
Jeśli nie, to nie wiem... Możesz jeszcze spróbować znaleźć taki fragment:
Kod:
<mapcanvas>
<units>meters</units>
<extent>
<xmin>433680.15666849777335301</xmin>
<ymin>278859.47297007124871016</ymin>
...
</mapcanvas>
I sprawdź czy w <units> masz "metres".
Jak to nie to, to nie mam pomysłu
(08-09-2016, 22:12)Binko napisał(a): [ -> ]Tam jest taka linijka... (zmienna <DegreeFormat> w <properties>):
Kod:
<DegreeFormat type="QString">D</DegreeFormat>
Jeśli masz "D", to zmień na "MU".
Kod:
<DegreeFormat type="QString">MU</DegreeFormat>
Dzięki Binko, pomogło ...
Może ktoś jeszcze skorzysta.
Pozdrawiam.