Forum QGIS

Pełna wersja: QGIS 2.16.3 - wczytanie projektu z 2.14 wywala program
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
wczytuję projekt (średnio skomplikowany, z wydrukami) utworzony w QGIS 2.14 lub 2.16.1 w wersji 2.16.3 i program kończy działanie z komunikatem w konsoli (linux) "Naruszenie ochrony pamięci".

Kod:
Warning: Loading a file that was saved with an older version of qgis (saved in 2.16.1-Nødebo, loaded in 2.16.3). Problems may occur.
Naruszenie ochrony pamięci

Można jakoś edytować plik projektu *.qgs, aby może usunąć jakieś jego elementy? Nie uśmiecha mi się tworzenie projektu od zera. Może jest jakieś inne rozwiązanie?
Nie mogę tego scenariusza replikować, ale bym spróbował uruchomić Qgis 2.16 bez plugin-ów.

Wejdź we właściwościach ikony uruchomiącej programu, i dopisz --noplugins czyli np.:

"C:\Program Files\QGIS Nødebo\bin\nircmd.exe" exec hide C:\PROGRA~1\QGISND~1\bin\qgis.bat --noplugins

Co się dzieje wtedy przy otwieraniu projektu od 2.14..?
(06-10-2016, 17:17)Michau napisał(a): [ -> ]Witam,
wczytuję projekt (średnio skomplikowany, z wydrukami) utworzony w QGIS 2.14 lub 2.16.1 w wersji 2.16.3 i program kończy działanie z komunikatem w konsoli (linux) "Naruszenie ochrony pamięci".

Kod:
Warning: Loading a file that was saved with an older version of qgis (saved in 2.16.1-Nødebo, loaded in 2.16.3). Problems may occur.
Naruszenie ochrony pamięci

Można jakoś edytować plik projektu *.qgs, aby może usunąć jakieś jego elementy? Nie uśmiecha mi się tworzenie projektu od zera. Może jest jakieś inne rozwiązanie?

Pospieszyłem się z postem. Program po ostatniej aktualizacji do 2.16.3 zaczął się sypać przy prawie każdej operacji. Debugowanie pokazało że problem sprawia biblioteka libproj.so.9 (jakaś przestarzała wersja, pozostała chyba z poprzednich instalacji). Po jej usunięciu problem zniknął.