Forum QGIS

Pełna wersja: Otwórz formularz akcją z poziomu innej warstwy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć!
Czy jest sposób aby z jednej warstwy wywołać formularz konkretnego obiektu z innej warstwy? Obrazując: mam dwie warstwy 'pracownicy' i 'płace' (ta druga bez geometrii). Klucz wspólny dla niech to id_pracownika. Wybierając pracownika na mapie chciałbym zobaczyć też jego wynagrodzenie ale w osobnym formularzu, przypisanym dla warstwy 'płace'. Wiem, że można też użyć złączenia (wówczas będzie można wszystko zobaczyć w jednym okienku), ale zależy mi aby wynagrodzenie było widoczne w formularzu, odpowiednim dla warstwy 'płace'. Myślę o zdefiniowaniu akcji na warstwie 'pracownicy', która otwierałaby formularz warstwy 'płace' z id_pracownika z poziomu warstwy.
Tylko czy się da??
Dzięki za wszelkie sugestie !!
Nie mam Qgis w zasięgu ręki, ale optowałbym za "Join" (obowiązkowo) po czym "Map Tips", wtedy jak najedziesz myszką na obiekcje, pojawi się dymek z "płace", ładnie sformatowany tagami Html.

[Obrazek: smile.gif]
Dzięki... daje rade ale może da się to jednak wyświetlić w sposób umożliwiający edycję danych o wynagrodzeniu w warstwie 'płace'?
Pozdrawiam!
(04-12-2016, 00:20)sebaq napisał(a): [ -> ]Dzięki... daje rade ale może da się to jednak wyświetlić w sposób umożliwiający edycję danych o wynagrodzeniu w warstwie 'płace'?
Pozdrawiam!

Cześć,
Miałem podobny problem. Ale razem z QGIS korzystałem z Postgresa.
Tworzyłem sobie widok. Następnie użyłbym akcji lub Maps Tips jak podpowiedział Italiano
CREATE VIEW widok_pracownik_kwota AS
SELECT p.id, k.kwota, p.geom
FROM pracownik AS p
INNER JOIN kwota AS k ON id = id_prac.

Sam jestem ciekawy, czy jest możliwość tworzenia widoków w QGIS?