Forum QGIS

Pełna wersja: Projekt cadowski
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Miałem projekt DWG, który przekształciłem do .dxf i następnie wgrałem do qgisa i przekształciłem do .shp
Układ najbardziej "pasujący" dla .shp to 2178 ETR89/CS2000 zone 7 a w prawym dolnym rogu Qgisa 2180.

Problem polega na tym, że centralny punkt projektu leży chyba tam gdzie powinien, ale cały projekt jest większy około 100 razy.

Ktoś ma pomysł ?

Zamieszczam część tego projektu:
Proszę załączyć oryginał DWG w postaci .ZIP, dzięki.
Niestety to nie jest mój plik i nie jestem pewien czy mogę go umieszczać na ogólnodostępnym forum , ale przesłałem Ci go Italiano przez prywatną wiadomość. Gdyby udało Ci się coś wykombinować to mój adres to : garmi@o2.pl
Jeśli chcesz to możesz mi również podesłać na email.
Z pliku shp to raczej ciężko coś stwierdzić.
Możliwe że są po prostu nieodpowiednie jednostki w dxf, sprawdź to w ustawieniach i osie też mogą być odwrócone
No więc Italiano zrobił robotę jak trzeba. A potrzebował do tego tylko "punktu zaczepienia" tzn centralnego miejsca na mapie wms gdzie centralny punkt projektu znajduje się rzeczywiście na swoim miejscu. Każdy kolejny punkt projektu w formacie .dwg "leciał w kosmos". Udało mi się namierzyć ten punkt (załączam zrzuty) i dzięki temu Italiano wyskalowal "mój" .dwg. Nie znam Cad-a ale przypuszczam, że ten punkt ma swoją nazwę.
A teraz Italiano może nawet opisze nam tutaj na forum jak to zrobił ! -

Dla potomnych !
Otóż, wystarczy otwierać plik źle skalowany przy pomocy jakiegoś Cad-a (ja użyłem darmowego Nanocad), polecenie SCALE => ALL, jako punkt odniesienia wybrać narożnik o znane współrzędne, a jako stosunek skali wprowadzić 1/100.

Na końcu, polecenie WBLOCK, wybieramy co chcemy wyeksportować do nowego DXF, i po sprawie [Obrazek: smile.gif]