Forum QGIS

Pełna wersja: WMS Geoportal
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!

Potrzebuję pomocy z bardzo ciężkim problem którego nie potrafię rozwiązać. Chodzi o WMS mapy Rastrowej Polski z geoportalu. Ogólnie w obszarze pracy wszystko działa jak należy bez zarzutów ładuje się itd. problem zaczyna się w momencie kiedy chcę wyeksportować mapę do PDF, JPEG czy SVG. Problem wygląda następująco w layout-cie wydruku dodaję wszystkie potrzebne elementy, legenda itd. Widoczne warstwy są widoczne w podglądzie czyli .shp stworzone podczas pracy w programie. Ustawienia standardowe transmisji 300 dpi i arkusz a 2 prze pracy na opracowaniach przyrodniczych skala 1:5000. Gdy klikam drukuj niezależnie od formatu mapa jest wydrukowana w postaci następującej wszystkie widoczne warstwy po za całością podkładu. Jak się zmieni dpi na 200 pojawią się troszkę więcej natomiast nie całość. Eksport udaje się tylko z prostokąta ponieważ z rendowanej i pamięci nic nie wychodzi. Nadmienię że usunąłem i zainstalowałem QGIS-a już dwa razy nic nie pomogło usunąłem wszystkie wtyczki nie fabryczne i dalej nie pomogło. Wcześniej działało bez zarzutu.
U dołu obraz problemu.

Z góry dziękuję za jakąś podpowiedź co mogę dalej zrobić!

Pozdrawiam!
Michał Wolszczak