09-03-2017, 15:27
Witam, jestem początkującym użytkownikiem QGISa.
Gdy dodaję mapę OSM Mapnik i tworzę w konkretnym mieście warstwę shapefile (linie poziomą) wzdłuż ulic. Potem w tabeli atrybutów dodaje nowe pole z $length. W tabeli atrybutów długość linii (ulicy) wynosi 3,5 km, a w rzeczywistości (sprawdzane autem i na mapach google) ma 1,5 km. Linie pionowe mają mały błąd w obliczeniach, ale poziome to ponad 2x większe są :/
Układ współ. warstwy to EPSG:4326, WGS 84.
Chcę aby na mapie były rzeczywiste długości. Co mam zrobić?
Gdy dodaję mapę OSM Mapnik i tworzę w konkretnym mieście warstwę shapefile (linie poziomą) wzdłuż ulic. Potem w tabeli atrybutów dodaje nowe pole z $length. W tabeli atrybutów długość linii (ulicy) wynosi 3,5 km, a w rzeczywistości (sprawdzane autem i na mapach google) ma 1,5 km. Linie pionowe mają mały błąd w obliczeniach, ale poziome to ponad 2x większe są :/
Układ współ. warstwy to EPSG:4326, WGS 84.
Chcę aby na mapie były rzeczywiste długości. Co mam zrobić?