Forum QGIS

Pełna wersja: ręczne przesuwanie obiektów/warstw liniowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Poligony można przesuwać za pomocą Move Features w DigitalizingToolbars Jak przesuwać ręcznie (za pomocą myszy) obiekty liniowe?
Identycznie Wink
Ale jak zaznaczam obiekt liniowy to Digitalizing Toolbar jest nieaktywny.
(25-03-2017, 10:19)stellatus napisał(a): [ -> ]Ale jak zaznaczam obiekt liniowy to Digitalizing Toolbar jest nieaktywny.

Prawdopodobnie nie uruchomiłeś trybu edycji (ikona z żółtym ołówkiem), i dlatego "Move features" u Ciebie wygląda na szaro...
Ta ikona z żółtym ołówkiem jest aktywna tylko przy warstwach poligonowych.
Moment: jaką wersję Qgis użyjesz, bo u mnie ta 2.18 jest pozbawiona tego domniemanego defektu...
2.18.4
Czy masz możliwość nagrywania zawartości ekranu, a potem na Tubie, byśmy sprawdzili gdzie się mylisz..?
Podejrzewam, że próbujesz edytować warstwę, której geometrii w QGIS nie da się edytować, np. plik .gpx, .svg, .dxf.
(26-03-2017, 12:30)Italiano napisał(a): [ -> ]Czy masz możliwość nagrywania zawartości ekranu, a potem na Tubie, byśmy sprawdzili gdzie się mylisz..?
Dobry pomysł. Postaram się nagrywać, ale teraz chyba jest tak jak mówi tomalos.

(27-03-2017, 07:36)tomalos napisał(a): [ -> ]Podejrzewam, że próbujesz edytować warstwę, której geometrii w QGIS nie da się edytować, np. plik .gpx, .svg, .dxf.
Wygląda na to, że tak właśnie jest. Przeciągnąłem tylko plik dxf. Rozumiem, że trzeba skonwertować dxf do shp? Dxf2Shp Converter mi nie działa:
https://www.youtube.com/watch?v=b9TjTlbj...e=youtu.be
Stron: 1 2