15-07-2017, 17:30
Cześć
Mam problem z układami współrzędnych w QGISie i może ktoś tutaj umiałby mi pomóc. Mam 2 warstwy tego samego terenu, na których chcę wykonywać operacje, ale jedna z nich ma skręcone piksele. Czy da się wybrać dla niej taki układ wyświetlania albo zrobić jakąś transformację, aby piksele były "proste" na obu warstwach i jednocześnie warstwy leżały na sobie?
Piksel 27 m
+proj=utm +zone=34 +datum=WGS84 +units=m +no_defs
Piksel 20 m
+proj=laea +lat_0=52 +lon_0=10 +x_0=4321000 +y_0=3210000 +ellps=GRS80 +towgs84=0,0,0,0,0,0,0 +units=m +no_defs
Układ projektu mam ustawiony WGS 84 / UTM zone 34N.
Z góry dziękuję!
Mam problem z układami współrzędnych w QGISie i może ktoś tutaj umiałby mi pomóc. Mam 2 warstwy tego samego terenu, na których chcę wykonywać operacje, ale jedna z nich ma skręcone piksele. Czy da się wybrać dla niej taki układ wyświetlania albo zrobić jakąś transformację, aby piksele były "proste" na obu warstwach i jednocześnie warstwy leżały na sobie?
Piksel 27 m
+proj=utm +zone=34 +datum=WGS84 +units=m +no_defs
Piksel 20 m
+proj=laea +lat_0=52 +lon_0=10 +x_0=4321000 +y_0=3210000 +ellps=GRS80 +towgs84=0,0,0,0,0,0,0 +units=m +no_defs
Układ projektu mam ustawiony WGS 84 / UTM zone 34N.
Z góry dziękuję!