Forum QGIS

Pełna wersja: Hurtowa zmiana stylu warstw
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień Dobry,
Załóżmy, że mam kilkadziesiąt warstw wektorowych (punktowych). Na jednej z nich ustaliłem styl wyświetlania punktów i zapisałem go w opcji "Zapisz styl". Chciałbym, żeby w tym samym stylu wyświetlały się inne warstwy, jak to zrobić najszybciej?
Mogę oczywiście "wchodzić" po kolei na inne warstwy i zastosować "Wczytaj styl" ale to jest rozwiazanie uciążliwe. Czy jest jakiś sposób, żeby ten wybrany styl nadać hurtowo dla wielu warstw? Proszę o poradę.
(QGIS ver. 2.4.0)
Pozdrawiam
Otwórz konsole Pythona.
Odpal ten skrypt
Kod:
layers = iface.legendInterface().layers()
print layers

for layer in layers:
    layerType = layer.type()
    if layerType == QgsMapLayer.VectorLayer:
        layer.loadNamedStyle('D:/temp/styl_test.qml')

gdzie D:/temp/styl_test.qml to ścieżka do twojego pliku QML.
Dziękuję.
Znalazłem wtyczkę pn. MultiQML, która działa tak jak potrzebuję.
Pozdrawiam
(12-10-2017, 15:11)georobot napisał(a): [ -> ]Znalazłem wtyczkę pn. MultiQML, która działa tak jak potrzebuję


Przepraszam za spóźnienie, panowie Sleepy

Bez żadnego plugin-a, można po prostu za pomocą "kopiuj" styl ze shape'a źródłowej, i "wklej" na docelowe (zaznaczone w legendzie klawiszem SHIFT).
Zapisanie qml z nazwą taką samą jak nazwa pliku z danymi powoduje automatyczne jego wczytanie przy dodaniu warstwy do Qgis.
(15-10-2017, 20:12)Italiano napisał(a): [ -> ]Przepraszam za spóźnienie, panowie Sleepy

Bez żadnego plugin-a, można po prostu za pomocą "kopiuj" styl ze shape'a źródłowej, i "wklej" na docelowe (zaznaczone w legendzie klawiszem SHIFT).

Dziekuję Italiano. Działa świetnie i jest prostsze niż używanie wtyczki.
(24-10-2017, 13:29)georobot napisał(a): [ -> ]Dziekuję Italiano. Działa świetnie i jest prostsze niż używanie wtyczki.

Do usług, miłego dnia życzę wszystkim Smile