17-01-2018, 07:35
Witajcie.
Czy jest jakiś sposób na zapisanie tej mapy jako jedno zdjęcie przy najwyższym dostępnym zoomie:
https://kraljevica.atlas14.com/
Jedyne co udało mi się zrobić to zapisanie strony jako plik html w mozilli firefox i mam mapę ale w ponad 4400 kafelkach i niestety nie mam najmniejszego pojęcia jak te kawałki połączyć w jedną całość - jedyna wskazówka jest taka że kafelki są w układzie pionowym. Mapę chcę wykorzystać jako fototeksturę w symulatorze lotu Microsoft Flight Simulator FSX, tak więc nie do celów komercyjnych, tylko żeby zastąpić domyślne tekstury które są bardzo słabej jakości i tak naprawde generowane sztucznie - tam gdzie powinny być miasta itp. są po prostu sztucznie generowane połacie terenu które kompletnie w niczym miast nie przypominają. Zacząłem składać te kawałki ręcznie w gimpie i udało mi się połączyć ok 300 kafelków ale niestety gimp nawet przy tej ilości kafelków otwartych jako warstwy już zaczyna się krztusić Z tego co do tej pory udało mi się dowiedzieć o danych tej mapy, niestety nie posiada ona chyba żadnego adresu serwera wms - jestem amatorem jeżeli chodzi o "technologię" map tak więc nawet nie wiem za bardzo jakiego rodzaju innych danych szukać które można by użyć do ściągnięcia przy pomocy na przykład Qgisa.
Pozdrawiam
Czy jest jakiś sposób na zapisanie tej mapy jako jedno zdjęcie przy najwyższym dostępnym zoomie:
https://kraljevica.atlas14.com/
Jedyne co udało mi się zrobić to zapisanie strony jako plik html w mozilli firefox i mam mapę ale w ponad 4400 kafelkach i niestety nie mam najmniejszego pojęcia jak te kawałki połączyć w jedną całość - jedyna wskazówka jest taka że kafelki są w układzie pionowym. Mapę chcę wykorzystać jako fototeksturę w symulatorze lotu Microsoft Flight Simulator FSX, tak więc nie do celów komercyjnych, tylko żeby zastąpić domyślne tekstury które są bardzo słabej jakości i tak naprawde generowane sztucznie - tam gdzie powinny być miasta itp. są po prostu sztucznie generowane połacie terenu które kompletnie w niczym miast nie przypominają. Zacząłem składać te kawałki ręcznie w gimpie i udało mi się połączyć ok 300 kafelków ale niestety gimp nawet przy tej ilości kafelków otwartych jako warstwy już zaczyna się krztusić Z tego co do tej pory udało mi się dowiedzieć o danych tej mapy, niestety nie posiada ona chyba żadnego adresu serwera wms - jestem amatorem jeżeli chodzi o "technologię" map tak więc nawet nie wiem za bardzo jakiego rodzaju innych danych szukać które można by użyć do ściągnięcia przy pomocy na przykład Qgisa.
Pozdrawiam