Forum QGIS

Pełna wersja: eksport wydruku jako pdf
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Po wykonaniu eksportu do pdf znika mi na wydruku 1 warstwa. Dlaczego ?
Dobrze żebyś podał również jakiej wersji qgis'a używasz.
Nie miałem nigdy sytuacji takiej jak opisujesz ale miałem sytuację w której w wyeksportowanych pdf widoczne były dane wszystkich wyeksportowanych warstw, a po wydruku część brakowało.
Nodebo, essen, las palmas
Masz zaznaczoną opcję "Drukuj jako raster"?

A w innej przeglądarce PDF?

A system operacyjny?
Miałem kiedyś taką sytuację, że na Linuksie zrobiłem jakiegoś PDFa. Odbierający u siebie na Windowsie nie widział części rzeczy. U mnie działało... Nie wiem do dziś o co mogło chodzić. Pomogło otwarcie w GIMPie i zapisanie tego jeszcze raz jako PDF Wink Spróbuj otworzyć tego PDFa w GIMPie na przykład i sprawdź czy nadal nie będzie tej warstwy.
Pomogło wrzucenie wszystkich warstw do 1 folderu. (Chyba od tego trzeba zaczynać)
Ale 1 moja warstwa to Google Physical i zależy mi aby na eksportowanym obrazie/wydruku widoczne były nazwy miejscowości , które niestety kurczą się straszliwie...
WIN8
Znikająca warstwa w PDFie:
Kolega miał ciężki problem z wydrukiem, w którym jedna z warstw miała przeźroczystość. Pomogło wydrukowanie do JPG i potem zrobienie z tegoż JPG PDFa.

Google Physical i rozmiary napisów:
Zależy ile tego jest.
Można ekran po ekranie zapisywać jako obrazy (zapisują się z georeferencją) a potem wczytać te rastry jako podkład.