02-05-2018, 14:08
Cześć,
Proszę o pomoc. Chciałabym stworzyć atlas kontrolowany przez dwie warstwy. Największy widok mapy jest kontrolowany przez warstwę punktową i to jest ok. Natomiast mam problem z mini mapkami zlokalizowanymi w lewym dolnym rogu (podgląd w załączniku). Chciałabym, aby wyświetlał się wyłącznie dystrykt, na którym znajduje się punkt, a nie cała okolica. Próbowałam filtrować poligony dystryktów przez polecenie $id = $atlasfeatureid, ale wyświetlają się wtedy losowe dystrykty, niekompatybilne z punktami. Możliwe, że problem tkwi w układzie współrzędnych: punkty są w 4326, a poligony w 2180. Nie mogę zmienić ich układu, gdyż w przeciwnym razie warstwy te nie nakładają się na siebie (nie wiem z czego to wynika, ale tak jest).
Drugi problem dotyczy mapy wszystkich dystryktów. Chciałabym, aby w mapie podglądu wyświetlał się dokładny kontur aktualnego dystryktu, a nie kwadrat obejmujący mniej więcej jego powierzchnię. Czy jest coś takiego możliwe? Zaznaczam, że w mapie wszystkich dystryktów geometria została uproszczona, a w pojedynczych wyświetlanych dystryktach nie. Mimo to nie sądzę, żeby to bardzo wpływało na estetykę dużej mapy, ponieważ jest stosunkowo mała i tego typu szczegóły nie powinny przykuwać wzroku.
Proszę o pomoc. Chciałabym stworzyć atlas kontrolowany przez dwie warstwy. Największy widok mapy jest kontrolowany przez warstwę punktową i to jest ok. Natomiast mam problem z mini mapkami zlokalizowanymi w lewym dolnym rogu (podgląd w załączniku). Chciałabym, aby wyświetlał się wyłącznie dystrykt, na którym znajduje się punkt, a nie cała okolica. Próbowałam filtrować poligony dystryktów przez polecenie $id = $atlasfeatureid, ale wyświetlają się wtedy losowe dystrykty, niekompatybilne z punktami. Możliwe, że problem tkwi w układzie współrzędnych: punkty są w 4326, a poligony w 2180. Nie mogę zmienić ich układu, gdyż w przeciwnym razie warstwy te nie nakładają się na siebie (nie wiem z czego to wynika, ale tak jest).
Drugi problem dotyczy mapy wszystkich dystryktów. Chciałabym, aby w mapie podglądu wyświetlał się dokładny kontur aktualnego dystryktu, a nie kwadrat obejmujący mniej więcej jego powierzchnię. Czy jest coś takiego możliwe? Zaznaczam, że w mapie wszystkich dystryktów geometria została uproszczona, a w pojedynczych wyświetlanych dystryktach nie. Mimo to nie sądzę, żeby to bardzo wpływało na estetykę dużej mapy, ponieważ jest stosunkowo mała i tego typu szczegóły nie powinny przykuwać wzroku.