Forum QGIS

Pełna wersja: tabela atrybutów skomplikowane dodanie tabeli
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam ponownie. nie znalazłam nigdzie takiego problemu i mam nadzieję, że mi pomożecie.
Mam pewne dane w tabeli atrybutów. Interesują mnie kolumny ID i WALO. W innej warstwie również mam takie dane tylko ID nie są identyczne. I teraz muszę stworzyć kolumnę z sumą WALO. Jak tego nie robić ręcznie pojedynczo? Jest jakiś sposób na dodanie kolumny tak by dodając nie pomieszało ID a w miejsca gdzie się nie pokrywają wstawił mi po prostu null?
Cześć, możesz stworzyć złączenie w jednej z tych warstw (Właściwości - Złączenia), gdzie polem tabeli i polem złączenia będą poszczególne kolumny ID z Twoich warstw. Tzn., że wartości tych pól mają być identyczne i unikniesz pomieszania wartości ID. Możesz dodać tylko pole WALO do wybranej warstwy wybierając polecenie "Dołącz tylko wybrane pola". Najlepiej jednak jakbyś zmieniła nazwę WALO w jednej tabeli, żeby się nie pomieszały; możliwe również, że nie dojdzie w ogóle do złączenia, jeżeli będziesz miała kolumny o tej samej nazwie. Następnie dodaj nową kolumnę, która będzie przedstawiać sumę WALO i wykonaj obliczenie z kalkulatora pól z zaznaczeniem, aby wypełnić nowymi wartościami tylko nową kolumnę - "Aktualizuj istniejące pole". Równie dobrze możesz od razu odpalić kalkulator pól i stworzyć nową kolumnę przy obliczeniu (jak Ci wygodnie), zaznaczając polecenie "Twórz nowe pole".
Dziękuję Ci bardzo <3