Forum QGIS

Pełna wersja: Wyznaczanie obszarów z .pdf
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czesc. Smile
Mam mapę ryzyka powodziowego z ISOKa. Jest w formacie .pdf. Jest to ortofotomapa, na którą nałożone jest zalanie. W legendzie są różne kropeczki, oznaczające odpowiednie głębokości wody. 
Moje zadanie polega na tym ze musze zrobić oddzielne warstwy, dla każdej z tych głębokości. Obszary to Toruń i Białystok. Dość duże. Wiem, że mogę zrobić to poligonami rysując ręcznie. Jest to czasochłonne. 

Pytanie główne: Czy da się to zrobić szybciej? Czy qgis może sam wybrać dane kropki? 

Zaznaczę, że pierwszy raz pracuje na qgis. Mam Grass (docelowo) i 2.18 (do któregi jest trochę więcej podręcznikow). Proszę o używanie prostego języka lub zapis "krok po kroku". Smile
Skoro to są mapy w PDF, to pewnie mają do tego wektory. Nie łatwiej napisać do właściciela danych ISOK (KZGW, WP?). Co do samego pytania: pewnie dałoby się jakoś wyciągnąć wektor z PDF i go skalibrować, ew. użyć automatycznej wektoryzacji (ale nie znam takiego rozwiązania open-source