Forum QGIS

Pełna wersja: eksport współrzędnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry,
pracuję obecnie na wersji 2.18.16 i mam problem, z którym wcześniej (myślę o wersji Valmera, Wrocław) nie miałam problemu.

W tamtych wersjach stworzyłam poligony, wchodziłam na plik dbf (otwierałam chyba w excelu), pobierałam współrzędne punktów załamania granicy, tworzyłam dokument w formie wykazu punktów załamania granicy i wszystko było proste.

Obecnie w wersji 2.18.16 po otwarciu pliku dbf w Open Ofice (w excelu sie nie da) nie ma wykazu takich punktów, nie wiem skąd mogę je pobrać.
Ponadto gdybym chciała cokolwiek zmienic w tym pliku to nie chce zapisać zmian bez podawania komunikatu o błędzie.

Pilnie potrzebuję pokazać współrzędne wszystkich punktów załamania granicy (poligony są duże kilkaset, kilka tysiecy punktów).
W załączeniu zrzut ekranu otworzonego pliku dbf dla poligonu mającego kilka tysięcy punktów.
Poprawiam nieścisłość: załączony zrzut ekranu pokazuje otworzony plik dbf dla warstwy składającej się z dwóch poligonów każdy po kilka tysięcy punktów załamania granicy.
Dobrze rozumiem, że (wcześniej) po otwarciu tabeli poligonu mogłaś mieć punkty załamania?

To chyba niemożliwe. Problem nie jest problemem - wystarczy, że z drzewa geoprocessingu wybierzesz narzędzie "Wyodrębnij węzły" a następnie "Dodaj kolumny geometrii" lub sama je dodasz i wyliczysz $x i $y w tabeli atrybutów. Wtedy możesz otworzyć tabelę tej nowej warstwy w Open/LibreOffice. Lub po prostu zapisać tę warstwę jako arkusz .ODS.
Wracam do tego problemu. Oczywiście opisanym wyżej sposobem otrzymałam warstwę punktową. Mam punkty i mam ich współrzędne tyle tylko, że nie są ułożone w kolejności liniowej a tak właśnie mam ich pokazać . Jak je posortować aby ich kolejność była liniowa?
Warstwa liniowa składa się z wierzchołków posiadających określone współrzędne. Czy nie ma możliwości aby te współrzędne po prostu wyeksportować?
Oczywiście, że jest. Zmieniasz linię w punkty, punkty numerujesz, dodajesz współrzędne podanym przez @Binko sposobem. Nie czuję, gdzie leży problem.