Forum QGIS

Pełna wersja: Style wydruków
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Gdzie program standardowo zapisuje pliki ze stylami wydruków? Chodzi o to, że z przyczyn technicznych muszę odinstalować QGISa i zainstalować na nowo, mam utworzonych 37 stylów wydruku i nie chciałbym ich od nowa ustawiać.
Style wydruków? Czyli arkusze mapowe/kompozytora czy stylizacje warstw?
Chodzi o to, że utworzyłem na potrzeby projektu 37 stylów wydruku: projekt - nowy wydruk... i tak 37 razy dla każdej z gmin. Z przyczyn technicznych muszę odinstalować QGISa 2.18 i zainstalować na nowo. I teraz czy jak go odinstaluję i zainstaluję na nowo czy te wydruki stracę czy nie? A jeśli jest ryzyko utraty to czy można gdzieś "wyłuskać" plik z tymi ustawieniami i "zaczytać" na świeżo zainstalowanego QGISa żeby nie ustawiać od nowa arkusza i treści zawartych w danym arkuszu (mapa główna w skali 1:2000, mapa poglądowa, podziałka, skale, legenda)
Możesz utworzyć projekt w QGIS i wczytać wszystkie wydruki, po czym zapisać projekt QGIS że wszystkimi wydrukami. Jak otworzysz projekt ponownie to wydruki będą zachowane (ale sprawdź czy wszystko działa zanim przeinstalujesz program).
No ale przecież wydruki zapisują się w pliku projektu...?
Zgadza się Konrad, wydruki zapisują się w plikach projektu. Odinstalowałem i zainstalowałem QGISa (czyszcząc wszelkie wpisy w rejestrach i czyszczenie ogólne po odinstalowaniu), zainstalowałem ponownie QGISa i wszystko działa jak należy. Trzeba było tylko dograć wtyczki, które miałem wcześniej zainstalowane, ale ogólnie wszystko jest jak należy.
Jak już do tego doszliście, to tak - wydruki zapisują się w projekcie. Dodam tylko, że warto pracować na ścieżkach względnych, a nie bezwzględnych (we właściwościach projektu). Dzięki temu wszystko otworzy się dobrze i "od razu" (be wskazywania źrodeł danych) nawet na innym komputerze.