Forum QGIS

Pełna wersja: Wydruk do "edytowalnego" formatu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Czy w QGIS 3 istnieje możliwość wydruku z układu wydruków do jakiegoś edytowalnego formatu (.docx, .odt), ew. za pomocą jakiejś wtyczki. Mój układ nie zawiera map tylko obiekt html z tekstem.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Do dokumentów tekstowych to domyślnie nie ma nic takiego.

Ale istnieje eksport do .svg – otwiera się to w Inkscape. Tam można zapisać to jako .pdf, a potem wystarczy zaimportować/przekonwetować tego PDFa do DOCa i już Smile
Dzięki za odpowiedź, ale to trochę za skomplikowane (poza tym chyba można bezpośrednio eksportować do pdf). Chyba będę musiał użyć jakiegoś zewnętrznego pakietu/modułu z Pythona. Stworzyłem prostą wtyczkę do generowania wypisów z mpzp i potrzebuję żeby wydruk był w docx/odt, żeby poprawić ewentualne błędy z wydruku. Zakładam, że nie istnieje coś takiego jak drukarka do docx (coś jak PDFCreator tylko do docx Smile
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to pod adresem https://gitlab.com/mariusz.jarosz/wypisy-mpzp.git jest repozytorium wtyczki do generowania wypisów z miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, którą stworzyłem w ramach nauki Python. Wiem, że brakuje jej wiele do ideału, ale może komuś się przyda.