Forum QGIS

Pełna wersja: Geoserver na zewnętrznym hostingu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

Mam następujący problem.
Pracuję na Geoserverze w wersji 2.13.1 na Windowsie 7. Chciałbym łączyć się z Geoserverem przez internet z dowolnego komputera. Posiadam hosting na linuxpl.
Szukałem rozwiązania jednak do tej pory nie udało mi się rozwiązać tej kwestii. Większość treści dotyczy pracy na localhost, a wiadomo, że dane będą udostępniane do zewnętrznego wykorzystania przez WMS. 


Co należałoby zrobić chcąc to osiągnąć? 
Czy użytkownik próbujący połączyć się z Geoserverem również powinien mieć zainstalowany program na swoim komputerze? 

Będę wdzięczny za pomoc.
Mam nadzieję, że słusznie podnoszę ten temat.

Pozdrawiam, Wink
Na zwykłym hostingu to nie wyjdzie. Choć może niektóre hostingi pozwalają na instalowanie aplikacji, ale zasadniczo to nie. Polecam wykorzystanie jakiegoś serwera, np. VPS. W OVH.pl są dosyć tanie i wydajne jak na tę cenę, można sobie na miesiąc wykupić i popróbować. Nie trzeba płacić za cały rok nie wiadomo ile Smile

Jeszcze znalazłem takie: https://sldc.eu/serwery-vps
Czy mogę ustawić połączenie z Geoserverem przez IP mojego hostingu? Pewnego razu kolega udostępnił mi swój Geoserver do wglądu. Zamiast adresu http://localhost:8080/geoserver/web było http://Jego_IP:8080/geoserver/web.
No właśnie Geoserver musiałby być zainstalowany na hostingu, wtedy działa na porcie 8080.

Jeżeli chcesz się pobawić w tryb nie-localhost, musisz uwolnić porty 53 (dla http) 443 (dla https) i 8080 (dla geoservera) na swoim routerze dla danego komputera w Twojej sieci. Wszystko jak to zrobić musisz poszukać w dokumentacji routera.

Wskazówka: jeżeli masz łącze ADSL (neostrada, netia – generalnie internet po linii telefonicznej), to musisz jeszcze skorzystać z usługi dynamic dns, ja korzystam z no-ip.com (możesz wtedy mieć adres np. twojadomena.ddns.net – nawet ładnie to wygląda), gdzie można nadać jakąś domenę dla swojego routera. Potem trzeba tylko to ustawić w swoim routerze i voila! Smile

Trochę kombinacji trzeba wykonać, ale jeżeli masz mocne łącze (zwłaszcza upload), to spokojnie możesz u siebie hostować takie rzeczy.