Forum QGIS

Pełna wersja: Wydruk - złożona szrafura obiektu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wydruk bezpośrednio na drukarkę z obiektami w stylizacji jak w załączniku jest poprawny. Tak samo wydruku do pdf przez "PDFCreator".
Natomiast próba wyeksportowania pdf bezpośrednio z wydruku przy wyłączonej opcji "drukuj jako raster" powoduje że docelowy pdf ma inne kolory. W przypadku eksportu do plików graficznych mimo, ze kolory są zbliżone to i tak inaczej to wygląda.
W załączeniu zrzuty stylizacji obiektu, i efekt po wyeksportowaniu.

Czy napotkał ktoś taki problem?


- oryginał
[attachment=522]

- oryginał (powiększenie)
[attachment=523]

- eksport do pdf (wyłączona opcji "drukuj jako raster" ) - powiększenie
[attachment=524]

- eksport do tif (powiększenie)
[attachment=525]
Wydaje się, że eksport obiektu do pdf'a z opcja "drukuj jako raster" z pokazaną wyżej stylizacją poddawana jest domyślnie kompresji. Tak samo to wygląda jak wykonywany jest wydruk przez "PDFCreator" do PDF'a, a w ustawieniach dla JPG ustawiona jest kompresja.
Używasz opcji szrafury, co średnio chyba się sprawdza (przy eksporcie pewnie gęstość 300 dpi robi taką różnicę). Użyj symbolizacji trydyjnej, powinno być lepiej
Z 300DPI jeszcze gorzej wychodzi (wszytko blade).
Stylizacja powstała w oparciu o symbole - nie są to pliki graficzne.
Niestety muszę odwzorować obiekty tak jak są widoczne w oficjalnym dokumencie MPZP (ktoś zaszalał).
OK, ale nie używaj "szrafury" generowanej przez QGIS tylko samodzielnie ją wygeneruj a'la SVG. Inaczej właśnie takie są efekty
Zauważyłem, że chyba coś jest na rzeczy i jednak jest to błąd po stronie programu. Korzystając z gotowego stylu wypełnienia np "wzór 4" efekt po eksporcie do np. pdf czy też jpg jest taki sam jak przedstawiałem wyżej - kolory są inne niż na samej mapie w programie.

Próbowałem stworzyć SVG dla podobnej szrafury ale z marnym skutkiem.