Forum QGIS

Pełna wersja: Animacja zaznaczonego punktu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy w QGIS można jakoś uzyskać efekt krótkiej animacji zaznaczonego punktu. Chodzi o to, że jeśli punktów jest bardzo dużo, to po zaznaczeniu w tabeli atrybutów jednego lub kilku z nich, trudno jest zidentyfikować te punkty na mapie. W programie Manifold jest taka użyteczna funkcjonalność, która powoduje, że zaznaczone elementy przez moment jakby pulsują, co powoduje, że oko natychmiast je wychwytuje w gąszczu innych. Brakuje mi czegoś takiego w QGIS albo nie wiem jak to uzyskać. Sygnalizowanie zaznaczonego elementu tylko innym kolorem nie daje pełnego komfortu.

Pozdrawiam
Nie znam takiej opcji, ale przyznam, że nigdy nie była mi potrzebna. Oczojebny żółty + zoom to selecion (Ctrl+J) naprawdę się nie sprawdzają?
W QGISie 3.2 jest takie polecenie o nazwie „flash features” dostępne w tabeli atrybutów przez menu kontekstowe (prawy klawisz myszy), ale chyba niestety tylko dla jednego obiektu. Są też przyciski o tej nazwie w oknach zaznaczania przez wartość (tym z okna głównego i tym z tabeli atrybutów), ale działają chyba tylko dla tych obiektów, które zaznaczysz tymi narzędziami. QGIS 2.18 jeszcze takiej funkcjonalności nie ma.
Dziękuję pawzmu.
O coś takiego właśnie mi chodziło. Będę musiał "przesiąść się" na wersję 3.