Forum QGIS

Pełna wersja: NMT z WMS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam szanowne grono specjalistów.
Ostatnio częściej zacząłem stosować import danych do programu HEC-RAS przy pomocy wtyczki Q-ras.
Problem pojawia się przy importowaniu danych NMT. Program oczekuje Tiffa o skalach szarości reprezentujących rzędną wysokościową - Załącznik nr 1.[attachment=531]
Z oficjalnie dostępnych danych WMS/WMTS mapa hipsometryczna dla ISOK ma bardzo małą dokładność i nie nadaje się do moich celów bo wygląda tak (wprowadzona hipsometria w zakresie widoczności w celu zobrazowania wielkości pikseli) - Załącznik nr 2.[attachment=530]
Ostatnio dokopałem się do dynamicznej mapy hipsometrycznej opartej na pomiarze LiDAR. Dokładność jest rewelacyjna i wygląda tak jak w załączniku nr 3.[attachment=529]
Teraz pojawia się moje pytanie. Jak można przerobić samego WMS-a albo Tiff-a z tą hipsometrią aby stworzyć płynne przejście wysokościowe w podanym przedziale?
Gdy próbuję przerobić to w jakąkolwiek skalę szarości to powstają przekłamania na przejściach pomiędzy kolorami R G i B ze względu na zmianę jasności lub nasycenie.
Było by idealnie gdyby dało się stworzyć pełne odzwierciedlenie MNT ale już zachowanie przejścia kolorystycznego będzie sporym sukcesem.
Pozdrawiam
Rozsypały mi się załączniki (sa dokładnie w odwrotnej kolejności) ale myślę że sens przekazu każdy jest w stanie odnaleźć.
WMSa nie zmienisz, TIFFa jako pseudokolor?
Myślałem że może jest jakiś tajny WMS w rozdzielczości LiDAR lub jakiś sposób aby "oszukać" zakres przedziału kolorów.
Zapisuje jako obraz do tiffa.
Podczytuje obraz do pliku po współrzędnych.
We właściwościach zmieniam sposób wyświetlania i pojawiają się problemy.
W hipsometrii dynamicznej końce zakresu są prawie białe i powstaje przekłamanie.
Dobierając interpolację liniową o schemat Garys:
Przy pseudokolorze na kanale 1 (Red) maksimum (255) zakresu pokrywa się z wartościami około 200.
Przy Kanale 2 (Green) maksimum pokrywa się z minimum
Przy kanale 3 (Blue) analogia do kanału 2.
Myslę że gdy wyeliminuję biały z zakresu maksymalnego to wtedy szybko pójdzie korekta na schemacie grays.
Zastanawiałem się nad schematem Spectral z uzupełnieniem o wartości >250 jako białe ale też się to rozsypuje.

Jakieś pomysły?