Forum QGIS

Pełna wersja: Pytania Qgis o układ współrzędnych warstw Postgis
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W Opcje > układ współrzędnych, gdy tworzona jest nowa warstwa lub wgrywana warstwa nie zwiera deklaracji ukł. współrzędnych mam zaznaczone "Pytaj o układ współrzędnych". Przy wczytywaniu warstw z plików shp wszystko odbywa się normalnie. Gdy te same pliki shp wyeksportuję do postgisa (za pomocą Spit) i potem dodaję je jako warstwę postgisową to Qgis pyta o układ współrzędnych wczytywanej warstwy.
Co mam wpisać/zaznaczyć przy eksporcie w rubryce "układ współrzędnych"? Dotychczas zostawiałem zaznaczone pole "użyj domyślnego układu" myśląc, że będzie to układ projektu, albo zadeklarowany dla warstwy ale widocznie tak nie jest.
Może to zbyt oczywiste rozwiązanie, żeby podziałało, ale czemu nie spróbujesz ręcznie podać kodu epsg? Powinno wystarczyć. Przy "domyślnym" on najwidoczniej podaje -1, czyli brak danych.
Z moich obserwacji wynika, ze przy dodawaniu shp do Postgis za pomoca spit trzeba zawsze podac kod epsg, jezeli warstwa jest w innym ukladzie niz 4326...

Inaczej moga wystapic probelmy podczas eksportu warstwy postgis do shp w innym ukladzie...
W kazdym razie zawsze podaje i nie narzekamSmile
Kod EPSG też był dla mnie oczywistym rozwiązaniem, ale wyskoczył mi jakiś błąd, którego nie zrozumiałem i pomyślałem, że to pewnie coś innego ma być i zacząłem kombinować jak koń pod górkę. Minęło trochę czasu, zadałem pytanie na forum i rzeczywiście wystarczy podanie kodu EPSG. Ehhh, nie popisałem się bystrością Undecided