18-12-2018, 22:37
Hej,
dziś przypadkowo znalazłem dość ciekawą sprawę, aż dziw że wcześniej tego nie zauważyłem - stąd wątek i pytanie, czy u Was jest tak samo i czy znacie powód.
Otóż WMTSy z Geoportalu (sprawdziłem Ortofotomapę i Skany map topograficznych) przy wybraniu natywnie EPSG:4326 (bez żadnego przeliczania w locie/OTF) wczytują się przesunięte. Sytuację przedstawia filmik: https://youtu.be/IL3aD5RZdS8 - tu akurat do porównania WMS również z Geoportalu, ale potwierdziłem, że to WMTSy są przesunięte.
WMTSy w PL-1992 działają prawidłowo.
Ktoś wie o co chodzi?
dziś przypadkowo znalazłem dość ciekawą sprawę, aż dziw że wcześniej tego nie zauważyłem - stąd wątek i pytanie, czy u Was jest tak samo i czy znacie powód.
Otóż WMTSy z Geoportalu (sprawdziłem Ortofotomapę i Skany map topograficznych) przy wybraniu natywnie EPSG:4326 (bez żadnego przeliczania w locie/OTF) wczytują się przesunięte. Sytuację przedstawia filmik: https://youtu.be/IL3aD5RZdS8 - tu akurat do porównania WMS również z Geoportalu, ale potwierdziłem, że to WMTSy są przesunięte.
WMTSy w PL-1992 działają prawidłowo.
Ktoś wie o co chodzi?