Forum QGIS

Pełna wersja: zmiana koloru obiektu w zależności od wartości atrybutu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

wykorzystuję qgis'a w zapisie na mapie punktów odpowiadających lampom ulicznym.
Chciałbym w zależności od zmieniających się wartości atrybutu konkretnego punktu świetlnego (np. awaria, uszkodzenie), aby jego kolor zmieniał się (najlepiej z automatu) na inny - wcześniej zdefiniowany - różny od pozostałych w danym obwodzie.

Na tą chwilę qgis przypisuje mi różne kolory dla każdej wartwy, która reprezentuje jeden obwód elektryczny.
Dodam tylko, że w jednym projekcie mam np kilkadziesiąt takich obwodów.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki oraz porady.
A te wszystkie obwody masz w różnych plikach?
Ja bym to zrobił tak:
- wszystkie dane z obwodów umieścił w 1 pliku - może być baza sqlite, geopackage czy ostatecznie 1 shp
- każdy element miałby atrybut obwod, w którym zachował bym informację o obwodzie i status: awaria, uszkodzenie itp
- zrobił bym stylizację opartą na tym atrybucie status i zapisał ją tym pliku bazy (ostatecznie w pliku stylu)

Jak nie chcesz tego robić, to zrób sobie 1 styl dla 1 dowolnej warstwy w oparciu o ten atrybut status i skopiuj go do pozostałych warstw.

To podstawy podstaw QGis'a, w googlach znajdziesz masę tematów, tutoriali o stylizacji warstw na podstawie atrybutu.
Dokładnie, to podstawy podstaw. Zobacz np. tę świetną książkę, rozdział 3.7.3 strona 66: https://suw.biblos.pk.edu.pl/resourceDet...&rId=75823