Forum QGIS

Pełna wersja: Transformacja PUWG 2000 / WGS 84 - VBA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry,
Jaką funkcją / VBA Excela mógłbym opisać transformację z układu PUWG 2000 do WGS 84 tak, aby uwzględnić różne strefy? Czy może ktoś z Was spotkał się z takim rozwiązaniem albo wiedziałby, jak to zrobić?
PS. Oczywiście wiem, że QGIS obsługuje różne układy współrzędnych ale z różnych względów potrzebuję właśnie excelowej funkcji lub VBA tak aby dokonać przeliczenia nie wychodząc z arkusza i dostarczyć QGIS-owi (i nie tylko QGIS-owi) gotowe dane Lon-Lat WGS-84.
Dzięki za pomoc i sugestie.
Jeśli zależy Ci na precyzyjnym przeliczeniu to formuły do takiej konwersji są bardzo skomplikowane. Aparat matematyczny dostępny w VBA może być za słaby.
Lepiej przeliczyć "na zewnątrz" jakimś specjalistycznym programem i gotowe wyniki zaimportować do arkusza Excela. To jeden krok więcej, a rozwiązuje problemy bez obawy o jakość wyniku.
Myślę że może Ci w tym pomóc "Kalkulator Zadorskiego 1_1". Krąży gdzieś po sieci ale nie wiem jak wygląda sprawa z prawami autorskimi.