20-10-2019, 14:02
Witam forum,
Od czasu do czasu korzystam z QGisa "zaprzęgając" go do zadań niedostępnych w innych programach.
Ostatnio chciałem przekonwertować współrzędne załamań z układu 1965 strefa V na 2000 strefa 6.
O dziwo uzyskałem przesunięcia punktów o ko 0,5m.
Drążąc temat zauważyłem, że punkty importowałem do QGIS w układzie Pulkovo 1942 (58)/Poland zone V EPSG 2175.
Sugerowałem się przy tym identyfikatorem EPSG 2175 który według różnych źródeł przynależy właśnie do układu 1965 strefa V.
Te same punkty przekonwertowane na układ 2000 strefa 6 w innym oprogramowaniu przesunięć już nie mają.
Z powyższego wychodzi mi, że QGIS ma coś pomieszane z numeracją/nazewnictwem stref.
Nie mogę się także w nim doszukać układu współrzędnych 1965.
Będę bardzo wdzięczny za wskazanie mi co źle robię lub potwierdzenie "ułomności" QGIS w zakresie układu 1965.
Moja obecna versja QGIS to 3.4.7-Madeira
Pozdrawiam
Od czasu do czasu korzystam z QGisa "zaprzęgając" go do zadań niedostępnych w innych programach.
Ostatnio chciałem przekonwertować współrzędne załamań z układu 1965 strefa V na 2000 strefa 6.
O dziwo uzyskałem przesunięcia punktów o ko 0,5m.
Drążąc temat zauważyłem, że punkty importowałem do QGIS w układzie Pulkovo 1942 (58)/Poland zone V EPSG 2175.
Sugerowałem się przy tym identyfikatorem EPSG 2175 który według różnych źródeł przynależy właśnie do układu 1965 strefa V.
Te same punkty przekonwertowane na układ 2000 strefa 6 w innym oprogramowaniu przesunięć już nie mają.
Z powyższego wychodzi mi, że QGIS ma coś pomieszane z numeracją/nazewnictwem stref.
Nie mogę się także w nim doszukać układu współrzędnych 1965.
Będę bardzo wdzięczny za wskazanie mi co źle robię lub potwierdzenie "ułomności" QGIS w zakresie układu 1965.
Moja obecna versja QGIS to 3.4.7-Madeira
Pozdrawiam