Forum QGIS

Pełna wersja: automatyczne dodanie atrybutu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Mam warstwę wektorową punktową, w której znajduje się pewna liczba danych (województwo, powiat, gmina, miejscowość). Mam też dwie warstwy tekstowe (CSV) z danymi gmina TERC, miejscowość, SIMC. I teraz pytanie czy da się "połączyć" kolumnę miejscowość w warstwie wektorowej z atrybutem z warstwy tekstowej SIMC. Chodzi o to, że mam całą bazę danych SIMC i TERC w pliku csv a w warstwie wektorowej mam tylko województwo, powiat, gmina, miejscowość i potrzebuje do tych danych przypisać konkretny SIMC i TERC po danej gminie i miejscowości. Chciałbym to jakoś zautomatyzować, ponieważ mam ok 600 miejscowości i "ręczna" robota raczej odpada z powodu braku czasu.
Jeśli dobrze zrozumiałem:
Processing > Wektor > Złącz atrybuty według wartości pola
"Algorytm przetwarza wejściową warstwę wektorową w nową warstwę wektorową, będącą rozszerzoną o dodatkowe atrybuty wersją warstwy wejściowej. Dodatkowe atrybuty i ich wartości pochodzą z drugiej warstwy wektorowej. Jeden atrybut musi zostać wybrany w każdej z warstw, aby zdefiniować kryterium połączenia warstw."