Forum QGIS

Pełna wersja: numeracja kwadratów siatki wektorowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry, przygotowałam  sobie siatkę wektorową na potrzeby stworzenia atlasu dla zobrazowania przebiegu granic dużego obiektu. MMQGIS pozwala posortować (a później ponumerować) poszczególne kwadraty w poziomie lub w pionie, ale ja potrzebuję ponumerować zgodnie z przebiegiem pokazywanej granicy. Bardzo proszę o podpowiedź jak mogę to zrobić?
Hmm, a jak wygenerujesz siatkę, usuniesz te które są poza linią i uruchomisz autonumerację w tabeli atrybutów od początku?
numeruje ale nie za kolejnością. Tzn. za jakąś swoja kolejnością. potrzebuję zrobić potem atlas, który będzie wyświetlał kolejne kwadraty siatki.
Hmmm, kolejność generowania siatki można by załatwić sztuczką z pikietażem: podziel tę linię na jakieś małe odcinki, powiedzmy po 100 metrów, ponumeruj odcinki i przepisz na poligony. Kolejność generowania siatki będzie już niezła. Teraz pytanie jak ponumerować to od 1 do n liczbami naturalnymi. W QGIS nie przychodzi mi nic do głowy, ale jak w LibreOffice Calc otworzysz dbf, to możesz działać jak na normalnym arkuszu kalkulacyjnym i po prostu wypełnić to przeciągnięciem od góry do dołu.
dzięki
Chciałabym aby numeracja kwadratów była po kolei tak jak idzie granica, którą te kwadraty pokrywają tzn. w koło w prawą stronę a nie rzędami pionowymi lub poziomymi. Przy granicy o długości tysięcy km i kwadratach w skali 1:5000 ręcznie jest to niemożliwe. Czy jest to możliwe w QGis ?
No a spróbowałaś rady powyżej?