Forum QGIS

Pełna wersja: prosba o pomoc - gotowe warstwy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć. Mam pytanko. Przygotowuje pracę dr na temat takiej jednostki administracyjnej jakim był cyrkuł dukielski w Galicji (dzis to teren między innymi powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, gorlickiego, dębickiego i strzyżowskiego). Jedną z rzeczy jaką chciałem w niej opisać to podział regiony na krainy geograficzne (tutaj ma już to opracowane), ale też pokazać w dorzeczach jakich rzek leżał ten cyrkuł, jakie były tam gleby itp. Jeśli chodzi o krainy geograficzne to udało mi sie pobrać gotowe warstwy ze strony https://geoforum.pl/news/25816/opublikow...raficznych. Problem mam ze znalezieniem czegoś na temat rzek (granice dorzeczy lub nawet linie rzek) oraz na temat gleb. niby znalazłem coś na temat rzek tutaj https://dane.gov.pl/pl/dataset/869 ale to jest inny układ współrzędnych i za cholerę mi to nic nie daje.

Dodam tylko, że mam przygotowana warstwę w Q GIS z granicami cyrkułu i poszczególnych jego miejscowości. Jest ona wykonana w układzie współrzędnych (EPSG:3857, WGS 84/Pseido Mercator).
witam,
jesli chodzi o dostep do warstw przedstawiajacych rzeki to znajdziesz je np. pod tym adresem:
https://dane.gov.pl/pl/dataset/869/resource/18194/table
oraz bardziej kompleksowy pakiet danych z podzialem na wojewodztwa:
http://download.geofabrik.de/europe/poland.html
Dodatkowo jest wtyczka w QGIS o nazwie QuickOSM, dzieki ktorej mozna rowniez pobrac czesc danych dla z gory okreslonego obszaru.
Majac warstwe z granicami cyrkułu mozesz pobrane dane "dociac" do zasiegu maski, rowniez ortofoto oraz NMT.
Pozdrawiam
Dziękuję