Forum QGIS

Pełna wersja: Długość obiektu liniowego na działce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wczytałem do projektu warstwę dxf z trasą sieci. Za pomocą Wtyczka GIS Support wyodrębniłem sobie trasę do nowej warstwy. Wszystko super działa – w tabeli atrybutów wyciągnąłem sobie po jakich działkach przebiega sieć. 

Ale pomyślałem sobie - to za mało Wink , chciałbym jeszcze wiedzieć jaka jest długość sieci na danej działce.

W kalkulatorze pól skorzystałem z funkcji „length”, ale ona zwraca mi długość poszczególnych odcinków sieci, przebiegających niekiedy przez kilka działek. Domyślam się, że jeśli już to powinienem skorzystać z funkcji „$length”, ale nie bardzo wiem jak określić parametr „geometry” w tej funkcji, żeby zwróciło mi poprawną wartość.
Ktoś pomoże poradą?
Możesz pociąć sieć działkami. w ten sposób będziesz miał sieć w każdej działce osobno, a więc i lenght zwróci poprawną wartość.
Dokładnie, ewentualnie zrobić mnożenie warstw (intersect), wynikowo dostaniesz linie pocięte działkami z atrybutami obu warstw