Forum QGIS

Pełna wersja: Prosba o pomoc - zabawa w tabeli atrybutów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

W załączniku znajduje się fragment mojej tabeli atrybutów. Jest tam ok. 10 tysięcy notowań różnych gatunków motyli z oznaczaniem w jakim powiecie zostały odnotowane.

Pytanie:

W jaki sposób mogę sprawdzić w którym powiecie było najwięcej notowań (łącznie wszystkich gatunków)? 
Trzeba zliczyć ile razy pojawia się dany powiat w tabeli "pow", ale szlag mnie już trafia i nie wiem jak to zrobić.

Próbowałem używać funkcji statystyki do pól, ale albo jej źle używam albo to nie to.

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.
Dodam jeszcze, że obie warstwy mogę mieć oddzielnie. Oddzielnie warstwę punktową i oddzielnie warstwę wszystkich powiatów (polygon). Może funkcja count in polygons?
Tak zgadza się. Sam sobie rozwiązałem problem. Należało użyć funkcji count points in polygons.

Temat do zamknięcia. Sory za spam.
Do takich zastosowań warto zapoznać się z SQL (generalnie warto jak masz do czynienia z danymi, bazami danych, gis  itp.)

W menu Bazy danych > Zarządzanie bazami danych > Warstwy wirtualne > Warstwy projektu
Tam powinieneś widzieć swoją tabelę. Zaznaczasz.
Otwierasz Okno SQL i tam wklejasz mniej więcej coś takiego (w zależności od nazw kolumn
Kod:
select count(*), pow from "nazwa_tabeli"  group by pow order by count desc

"nazwa_tabeli" zamieniasz swoją nazwą
Zapytanie zlicza wystąpienia  danej wartości w kolumnie pow (szczegóły sobie wygoogluj).
Na końcu sortuję po wyniku od największej do najmniejszej wartości.